حضور و غیاب در نرم افزار سازمانی ویراوب123


در نرم افزار ویراوب123 به کمک اینترنت اشیا امکان ارسال داده از دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار اضافه شده است. کارفرمایان می توانند ورود و خروج کارمندان خود را به صورت آنلاین در نرم افزار ویراوب123 رصد کنند. داده ورود و خروج کارمندان از طریق دستگاه با اثر انگشت، چهره یا کارت ثبت شده و به صورت اتوماتیک در نرم افزار ویراوب123 قابل مشاهده است. 

در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه شدن داده حضور و غیاب به نرم افزار ویراوب123 را توضیح دهیم.

نرم افزار ویراوب123 برای ذخیره داده از دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار،  از رویکرد جدول موقت (Temporary Attendance) استفاده میکند. به عبارتی همه داده های ارسالی ابتدا وارد جدول موقت شده سپس در صورت درست بودن، در جدول حضور و غیاب ذخیره میشوند. 

جدول موقت کمک می کند هیچ یک از داده های ارسالی از سمت دستگاه از بین نرود و فرصتی برای ویرایش داده ها از سمت مدیر منابع انسانی نیز وجود داشته باشد. 

این باعث میشود در صورت اطمینان کامل از صحت داده های حضور و غیاب این داده ها وارد جدول حضور و غیاب شوند. علت این انتخاب وابسته بودن داده حضور و غیاب به محاسبه حقوق و دستمزد در نرم افزار ویراوب123 است. یعنی حقوق کارمندان به صورت اتوماتیک مطابق ساعت ورود و خروج آن ها محاسبه می شود. به همین دلیل لازم است از صحت داده های حضور و غیاب پیش از استفاده در مراحل بعدی مطمئن شویم.

نرم افزار ویراوب123 به کارفرمایان کمک میکند که داده های ورود/خروج کارمند خود را به طور آنلاین و در لحظه بررسی کنند. کارمندان نیز می توانند داده های ورود و خروج خود در روزهای پیشین را بررسی کرده و در صورت اشتباه بودن به کارفرمایان اطلاع دهند.

روش های اطمینان از صحت داده های حضور و غیاب

در نرم افزار ویراوب123  روش های متعددی برای اطمینان از صحت داده حضور و غیاب وجود دار

امکان ویرایش توسط مدیر منابع انسانی هر سازمان 

وجود جدول موقت حضور و غیاب در نرم افزار ویراوب123 این امکان را میدهد که شرکت ها به طور دقیق ورود و خروج کارمند خود را پیش از محاسبه حقوق و دستمزد بررسی کنند. در مقاله "تنظیم داده های ورود و خروج در نرم افزار سازمانی ویراوب123" روش ویرایش داده های ورود و خروج به طور کامل توضیح داده شده است.

پیش بینی داده ورود و خروج کارمند مبتنی بر الگوریتم های هوش مصنوعی

در نرم افزار ویراوب123 امکان استفاده از علم هوش مصنوعی برای پیش بینی داده ورود/خروج فراهم شده است. 

این فناوری برای اجرایی شدن نیاز به داده های صحیح و مطمئن دارد. امکان داشتن چنین داده هایی با ویرایش داده ها در جدول موقت حضور و غیاب در نرم افزار ویراوب123 امکان پذیر است.

معمولا برای هر شرکت اگر داده های صحیح سه ماه ورود/خروج کارمندان را داشته باشیم می توانیم از این فناوری استفاده کنیم.

پیش بینی داده ورود و خروج هر سازمان /شرکت نوپا با سازمان/شرکت مشابه خود

اگر کارمندان و موقعیت شغلی سازمان شما با سازمان هایی که ویراوب123 با آنها کار کرده است مشابه باشد میتوانید از این فناوری استفاده کنید.

ویژگی های جدول موقت حضور و غیاب در نرم افزار ویراوب123

ستون های جدول موقت شامل نام کارمند (Employee)، تاریخ و زمان داده (TimeStamp)، وضعیت ورود/خروج (Punch Status)، مقدار Attendance Id و وضعیت (State) است.

نام کارمند (Employee) : این ستون، نام کارمندی که داده ورود/خروج خود را ثبت کرده نمایش میدهد.

تاریخ و زمان داده (TimeStamp) : نشان دهنده تاریخ و زمانی است که کارمند ورود/خروج خود را ثبت کرده است.

وضعیت ورود/خروج (Punch Status) : این ستون شامل دو مقدار "in" و "out" است. مقدار "in" نشان میدهد که داده ارسالی مربوط به ورود کارمند و "out" نشان میدهد داده ارسالی مربوط به خروج کارمند است.

Attendance Id : در صورتی که داده ورود/خروج موردنظر با همتای خود match شود این ستون مقدار میگیرد. به عبارتی اگر داده ارسالی ورود/خروج باشد و به ازای آن داده خروج/ورود متناسبی وجود داشته باشد این ستون مقدار میگیرد.

 وضعیت (State) : این ستون سه مقدار میگیرد

  1. Match : مقدار match نشان دهنده این است که داده ورود/خروج با داده متناسبی مچ شده و در جدول حضور و غیاب ثبت شده است

  2. Draft : مقدار Draft نشان میدهد که داده مورد نظر هنوز در جدول حضور و  غیاب ثبت نشده است.

  3. Fail : زمانی که داده به دلیل نداشتن مقدار مناسب امکان match شدن نداشته باشه مقدار fail میگیرد.


حضور و غیاب در نرم افزار سازمانی ویراوب123
ساناز میرباقری 3 سپتامبر 2023
این پست را به اشتراک بگذارید
برچسب ها
بایگانی
ورود to leave a comment
حسابداری را شروع کنید: تمام مطالبی که برای کار با حسابداری آنلاین اودوو نسخه ۱۶ ویرایش ویراوب۱۲۳ نیاز دارید
تمام چیزهایی که برای کار با حسابداری اودوو نیاز دارید را به شما نشان خواهیم داد.