حسابداری را شروع کنید: تمام مطالبی که برای کار با حسابداری آنلاین اودوو نسخه ۱۶ ویرایش ویراوب۱۲۳ نیاز دارید

تمام چیزهایی که برای کار با حسابداری اودوو نیاز دارید را به شما نشان خواهیم داد.

شاید بشه بگی که حسابداری مبنای اصلی تمام ماژولها و نرم افزارهایی است که در ERP وجود دارد. این هم به خاطر این هست که نرم افزار سازمانی برای یک سازمان نوشته می‌شه که مهم‌ترین هدفش پول و درآمد هست. بنابر این یک نکته بدیهی است که همه قسمت‌های این نوع سیستم‌ها به قسمت مالی متصل و بر اساس اون طراحی بشن.

توی اودوو و در نتیجه اون نسخه آنلاین ویراوب هم همین هست. بنابر این درک درست از ساختار اصلی این سیستم اولین و مهم‌ترین گام در استقرار یک نرم افزار سازمانی است.

من قصد ندارم که در این پست به شما ساختار مالی این نرم افزار رو یاد بدم اما می‌خواهم منابع اصلی در این رابطه رو به شما معرفی کنم که بتونید به صورت صحیح این نرم افزار رو یاد بگیرید.

نکته‌ای که باید یاد آوری کنم این هست که ما در مورد نسخه ۱۶ اودوو صحبت می‌کنیم و ممکن هست که در حال حاضر که شما مشغول به مطالعه این پست هستید دیگر این منابع و این نسخه مورد حمایت نباشه.

آموزش حسابداری اودوو

شرکت اودوو به عنوان مرجع اصلی مستندها است. تقریبا همه از این مستندها استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند یک ترجمه از اون ارائه کنن. مهم‌ترین قسمت از این مستندها مربوط به نسخه متنی شرکت اودوو است که تمام بخش‌های سیستم رو پوشش داده.

زمانی که وارد قسمت مستندات از سایت اصلی اودوو می‌شید با این تصویر روبرو خواهید شد.

در گام اول تمام مستندها به پنج بخش اصلی تقسیم می‌شود که عبارتند از:

  • مستندهای برنامه نویس‌ها و کاربران
  • مستند نصب و راه اندازی
  • مرکز آموزش‌ها
  • مقالات کوتاه
  • و قوانین مو مقررات

مستندهای کاربری حسابداری آنلاین

در بخش مستندهای برنامه نویس‌ها و کاربران مستندهای متنی متنوعی در رابطه با بخش‌های نرم افزار حسابداری آنلاین اودوو وجود دارد. در این بخش موضوع‌های متنوع موجود در حسابداری مانند مالیات، فاکتورهای مشتریان، رسیدهای تامین کنندگان، پرداخت‌ها و گزارش‌ها آورده شده است.

حسابداری را شروع کنید

هنگامی که برای اولین بار برنامه حسابداری اودوو نسخه ویراوب۱۲۳ انلاین خود را باز می کنید، صفحه نمای کلی حسابداری با یک بنر ورود گام به گام به شما خوش آمد می‌گوید، یک درچه محاوره‌ای گام به گام که به شما کمک می کند حسابداری آنلاین خود را شروع کنید.

در این بخش از مستندات اودوو تجربه اولین برخود شما با نرم افزار حسابداری آنلاین ویراوب به صورت کامل مستند شده و یک نگاه کلی به حسابداری به شما می‌دهد. در این بخش تنظیم‌های اولیه شرکت، حساب‌های بانکی، سال مالی، نمودار حساب‌ها، فاکتورهای مشتریان، رسیدهای تامین کنندگان و روش‌های پرداخت به صورت خلاصه پوشش داده شده است.

مالیات‌ها

انواع مختلفی از مالیات وجود دارد، و کاربرد آنها بسیار متفاوت است، که بیشتر به محل شرکت شما بستگی دارد. برای اطمینان از اینکه آنها با دقت ثبت می‌شوند، موتور مالیاتی اودوو از انواع روش‌های و محاسبات پشتیبانی می کند.

در بخش مستندات مدیریت مالیات در حسابداری آنلاین ویراوب۱۲۳ تمام این مباحث به صورت کامل بررسی شده و شما می‌توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

فاکتورهای مشتریان

Odoo از چندین روش صورت حساب و گردش کار پرداخت پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید مواردی را انتخاب کرده و استفاده کنید که با نیازهای تجاری شما مطابقت دارند. چه بخواهید یک پرداخت را برای یک فاکتور بپذیرید، چه بخواهید پرداختی را انجام دهید که چندین فاکتور را شامل می شود و برای پرداخت های اولیه از تخفیف برخوردار می شود، می توانید این کار را به طور موثر و دقیق انجام دهید.

در بخش فاکتورهای مشتریان در راهنمای آنلاین اودوو تمام موارد موجود در مدیریت فاکتورهای مشتریان به صورت کامل پوشش داده شده است.

رسید‌های تامین کننده‌گان

در اودوو، می‌توانیم صورت‌حساب‌های فروشنده را به‌صورت دستی یا خودکار ثبت کنید، در حالی که گزارش پرداخت‌پذیر قدیمی، نمای کلی همه صورت‌حساب‌های معوق را ارائه می‌کند تا به ما کمک کند مبالغ صحیح را به موقع پرداخت کنیم.

در بخش مدیریت رسید‌های مشتریان تمام موضوع‌های مربوطه پوشش داده شده و شما می‌توانید یک دید کامل از این موضوع پیدا کنید.

پرداخت‌ها

در حسابداری آنلاین اودوو ویرایش ۱۶ از ویراوب۱۲۳، پرداخت‌ها می‌توانند به صورت خودکار به صورت‌حساب یا صورت‌حساب مرتبط شوند یا سوابق مستقلی برای استفاده در تاریخ بعدی باشند. بخش پرداخت‌ها از راهنمای کاربری اودوو نیز به صورت انلاین موجود است.

حساب‌های بانک و نقد

می توانید هر تعداد حساب بانکی یا نقدی را در پایگاه داده خود مدیریت کنید. پیکربندی خوب آنها به شما این امکان را می دهد که تمام داده های بانکی خود را به روز و آماده تطبیق با ورودی های روزنامه خود داشته باشید.

در بخش حساب‌های بانک و نقد از راهنما حسابداری آنلاین اودوو این موارد پوشش داده شده است.

گزارش‌های حسابداری

یکی دیگر از بخش‌های حسابداری آنلاین اودوو گزارش‌های مالی آن است. در این بخش از راهنمای اودوو گزارش‌های متفاوت حسابداری پوشش داده شد است.

هزینه‌های در حسابداری

نرم افزار مدیریت هزینه‌های حسابدرای آنلاین ویراوب۱۲۳ مدیریت هزینه ها را ساده می کند. پس از اینکه یک کارمند هزینه های خود را در نرم افزار هزینه‌ها ارسال کرد، هزینه ها توسط تیم های مدیریت و حسابداری بررسی می شود. پس از تأیید، پرداخت ها می توانند پردازش شوند و برای بازپرداخت به کارمند بازپرداخت شوند.

در بخش هزینه‌ها از حسابداری انلاین اودوو و راهنمای کاربری آن این موارد پوشش داده شده است.

آموزش‌های ویدویی حسابداری آنلاین اودوو

در مرکز آموزش فیلم‌های آموزشی متفاوتی فراهم شده که بر اساس موضوع‌های متنوع استفاده از اودوو را نشان داده است.

در این بخش یک فصل خاص به حساب داری اختصاص داده شده است. آموزش آنلاین حسابداری اودوو در این بخش به شما کمک می‌کند که مبانی حسابداری را درک کرده و در کارهای روزانه خود استفاده کنید.

راهنمای فارسی اودوو از شرکت تسهیل گستر

یکی از شرکت‌هایی که در زمینه اودوو در ایران فعال است، شرکت تسهیل گستر است. این شرکت تلاش کرده که تمام مستندات و راهنمای کاربری موجود برای اودوو را به زبان فارسی ترجمه کند. بر همین اساس ساختار کلی راهنمای اودوو را رعایت کرده است.

راهنمای متنی اودوو از شرکت تسهیل گستر در بخش‌های متفاوتی ایجاد شده که یک بخش از آن حسابداری است.

برخلاف مستندات موجود در سایت رسمی اودوو که همواره به روز بوده و برای اخرین نسخه اودوو نوشته شده، در زمان نگارش این پست، مستندات و راهنمای شرکت تسهیل گستر در رابطه با نسخه ۱۴ اودوو است. بنابر این همیشه در نظر داشته باشید که راهنمایی که استفاده می‌کنید در رابطه با کدام نسخه از اودوو نگارش شده است.

نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که اودوو سعی می‌کند که تجربه کاربری خود را حفظ کند بنابر این تغییرات شدید را در ظاهر نرم افزار خود نمی‌پذیرد. بنابر این می‌توانید از مستندات مربوط به نسخه‌های قدیمی هم  استفاده کنید.

در بخش حسابداری و مالی از آموزش الکترونیک هم فیلم‌های آموزشی مناسبی آماده شده که می‌توانید از آنها استفاده کنید.


حسابداری را شروع کنید: تمام مطالبی که برای کار با حسابداری آنلاین اودوو نسخه ۱۶ ویرایش ویراوب۱۲۳ نیاز دارید
ویراوب ۱۲۳, مصطفی برمشوری 6 اوت 2023
این پست را به اشتراک بگذارید
برچسب ها
بایگانی
ورود to leave a comment
چگونه با استفاده از نقشه سایت طراحی ساعت و سئو را بهبود دهیم
با استفاده از نقشه سایت طراحی بهتری برای خود در ERP تحت وب ویراوب۱۲۳ داشته باشید.