آموزش ماژول خرید در Odoo

خرید
"Odoo Purchase" به پیگیری قراردادهای خرید، قیمت‌ها و سفارش‌های خرید کمک می‌کند.

 ماژول خرید، تولید سفارشات خرید را پس از انتخاب گزینه امکان پذیر می‌کند. کاربران می‌توانند سفارش‌های خرید را از ابتدا یا پس از درخواست ایجاد کنند. سفارشات خرید شامل اطلاعات جامع در مورد کالای مورد نظر، تعداد، هزینه و سررسید آنها می‌باشد. کاربران ماژول خرید می‌کنند و می‌توانند برای پیشرفت سفارش‌های خرید نظارت کنند و از تحویل سریع اطمینان حاصل کنند و به آنها بینشی از روند خرید بدهند. این بهره‌برداری را بهبود می‌بخشد و به سازمان‌ها در نگهداری سوابق دقیق از فعالیت‌های خرید خود کمک می‌کند.

 

 قبل از اینکه یک قانون سفارش مجدد به آنها اضافه شود، محصولات باید به روش خاصی پیکربندی شوند.hز ماژول خرید شروع کنید، به محصولات ‣ محصولات بروید و سپس روی ایجاد یک محصول جدید کلیک کنید. از طرف دیگر، محصولی را پیدا کنید که از قبل در پایگاه داده وجود دارد و روی فرم محصول آن کلیک کنید.
سپس، در فرم محصول، با علامت زدن گزینه می تواند خریداری شود در زیر قسمت نام محصول، سفارش مجدد را فعال کنید. در نهایت، در سربرگ اطلاعات عمومی،نوع محصول را روی قابل انبار قرار دهید.


یک قانون سفارش مجدد به محصول اضافه کنید
پس از پیکربندی صحیح یک محصول، می‌توان با انتخاب برگه قوانین سفارش مجدد که اکنون قابل مشاهده است، در بالای فرم آن محصول، و سپس روی ایجاد در داشبورد قوانین سفارش مجدد کلیک کنید، یک قانون ترتیب‌دهی مجدد به آن اضافه کنید.تنظیمات قرارداد خرید را پیکربندی کنید
برای ایجاد( Request for quotation) RFQ جایگزین مستقیماً از یک نقل قول، ابتدا باید ویژگی توافقنامه خرید در تنظیمات برنامه خرید فعال شود. برای انجام این کار، به ماژول خرید >پیکربندی >تنظیمات بروید و در قسمت سفارشات، روی کادر کنارتوافقات خریدکلیک کنید. انجام این کار امکان ایجاد RFQهای جایگزین و همچنین امکان ایجاد سفارشات عمومی را فراهم می کند.


یک RFQ ایجاد کنید
برای ایجاد یک RFQ جدید، به برنامه خرید بروید و روی جدید کلیک کنید.سپس، اطلاعاتی را به فرم RFQ اضافه کنید: یک فروشنده را از منوی کشویی کنار فیلد فروشنده اضافه کنید و روی افزودن محصول کلیک کنید تا از منوی کشویی در ستون محصولات، محصولی را انتخاب کنید. سپس درستون تعداد مقدار خرید مورد نظر را تعیین کنید و در صورت تمایل قیمت خرید را در ستون قیمت واحد تغییر دهید.
با کلیک بر روی نماد گزینه های اضافی (دو نقطه) گزینه های دید اضافی برای افزودن به آیتم خط ارائه می شود. این مراحل را تکرار کنید تا به تعداد دلخواه گزینه اضافه کنید،  
پس از آماده شدن، روی ارسال با ایمیل کلیک کنید. این باعث می شود که یک پنجره بازشو Compose Email ظاهر شود که در آن پیام به فروشنده می تواند سفارشی شود. پس از آماده شدن، روی Send کلیک کنید. این RFQ را به یک سفارش خرید (PO) تبدیل می‌کند و یک ایمیل به فروشنده فهرست شده در فرم سفارش خرید ارسال می‌کند.


 

 جایگزین هایی برای RFQ ایجاد کنید
هنگامی که یک سفارش خرید ایجاد شد و از طریق ایمیل برای یک فروشنده ارسال شد، RFQ های جایگزین را می توان ایجاد کرد و به فروشندگان جایگزین دیگری ارسال کرد تا قیمت ها، زمان های تحویل و سایر عوامل را با هم مقایسه کنند تا تصمیم بگیرند از کدام فروشنده کدام محصول را سفارش دهند.

برای ایجاد RFQ های جایگزین، روی تب Alternatives از فرم سفارش خرید کلیک کنید، سپس روی Create Alternative کلیک کنید. پس از کلیک کردن، یک پنجره پاپ آپ Create alternative ظاهر می شود.


 

 عملکرد خریدهای خود را تجزیه و تحلیل کنید
اگر شرکت شما مرتباً محصولاتی را خریداری می کند، دلایل مختلفی برای پیگیری و تجزیه و تحلیل عملکرد خود دارید. بینش جمع آوری شده می تواند به شما کمک کند تا سفارشات آینده خود را بهتر پیش بینی و برنامه ریزی کنید. برای مثال، می‌توانید ارزیابی کنید که آیا کسب‌وکارتان به فروشندگان خاصی وابسته است یا خیر، و داده‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا در مورد تخفیف‌های قیمت‌ها مذاکره کنید.

 گزارش های سفارشی ایجاد کنید
برای دسترسی به تجزیه و تحلیل خرید به گزارش بروید. به سادگی با دسترسی به داشبورد گزارش، می توانید یک نمای کلی سریع از عملکرد واقعی خود دریافت کنید. به‌طور پیش‌فرض، داشبورد گزارش‌دهی نمودار خطی را نشان می‌دهد که مبلغ مالیات نشده سفارش‌های خرید شما در روز را نشان می‌دهد و در زیر آن، معیارهای کلیدی و جدول محوری را نشان می‌دهد

.

آموزش ماژول خرید در Odoo
ترنم کمالی پناه 29 فوریهٔ 2024
این پست را به اشتراک بگذارید
بایگانی
ورود to leave a comment
آموزش  ماژول نظرسنجی در نرم افزار سازمانی (ERP)  ویراوب