آموزش ماژول حضوروغیاب Odoo17

 استفاده از یک سیستم ERP مانند Odoo در شرکت ما نه تنها به دیجیتالیزه کردن فرآیندهای تجاری به ما کمک می کند، بلکه به ارائه کارآمد و شفاف آنها نیز کمک می کند. Odoo نه تنها بر روی فرآیندهای اصلی مانند تولید، خرید، فروش یا مدیریت پرسنل تمرکز می کند، بلکه امکان ادغام چندین فرآیند ثانویه را نیز ارائه می دهد.

در وبلاگ ما در ماژول کارمندان، قبلاً به طور خلاصه در مورد نحوه نمایش حضور و غیبت کارمندان خود در Odoo نیز بحث کردیم. بر این اساس، در وبلاگ امروز به طور خاص به این دو ماژول می پردازیم و پیکربندی اولیه ای را ارائه می دهیم که با آن می توانیم حضور و غیاب کارمندان خود را در Odoo ادغام کنیم.

به طور پیش فرض، ماژول حضور و غیاب به عملکردهای ضروری برای ثبت حضور و غیاب کارمندان محدود می شود. اگر ماژول را از داشبورد خود باز کنیم، به طور خودکار درزمان ورود و خروج را ایجادکنیم. در اینجا، تنها با یک کلیک، می‌توانیم زمان آمدن و رفتن خود را ثبت کنیم و استراحت‌هایمان را بررسی کنیم.


 علاوه بر این، بسته به حق دسترسی، می توانیم از طریق منوی ماژول به نمای کلی حضور و غیاب خود، نمای کلی حضور همه کارکنان، گزارش و پیکربندی برسیم. ماژول حضور و غیاب دارای سه گروه حقوقی است. کاربر بدون یکی از این گروه های حقوقی به ماژول دسترسی ندارد. کاربر با حق "حضور دستی" به ورود و خروج و همچنین نمای کلی حضور خود دسترسی دارد. کاربر با "Officer" مناسب علاوه بر این به نمای کلی حضور همه کارکنان و همچنین گزارش ماژول دسترسی دارد. 

 کاربر با اجازه "مدیر" به پیکربندی ماژول نیز دسترسی دارد. در پیکربندی، ما این گزینه را داریم که با استفاده از یک کد پین، ورود/خروج را فعال کنیم. برای این منظور، حالت به اصطلاح کیوسک وجود دارد که عمدتاً در زمانی که ماژول در دستگاه تلفن همراه استفاده می شود، استفاده می شود. در حالت کیوسک، پیمایش منو غیرفعال می شود و کاربر فقط به ورود/خروج دسترسی دارد. اکنون این کار با اسکن یک نشان تولید شده از Odoo یا توسط کد پین اختصاص داده شده به کارمند انجام می شود.


 برای مدیران ما، بررسی اجمالی غیبت همه کارمندان ابزاری مفید برای دریافت نمای کلی از غیبت های فعلی، برنامه ریزی پروژه ها و تصمیم گیری در مورد درخواست های غیبت بیشتر است.

در تب گزارش ماژول حضور و غیاب می توان میزان کارکرد هرکارمند را براساس ساعات کارکرد نمایش داد.


اطلاعات بیشتر

آموزش ماژول حضوروغیاب Odoo17
ترنم کمالی پناه 26 فوریهٔ 2024
این پست را به اشتراک بگذارید
بایگانی
ورود to leave a comment
آموزش ماژول پروژه درOdoo17